وبلاگ وبلاگ

بازگشت

قانون دفاتر پیشخوان حلال مشکلات دفاتر یا ایجاد یک رانت با ابزار قانونی؟

تصویب قانون دفاتر پیشخوان خدمات دولت یک ضرورت است؟ نقاط ضعف قانون موجود چیست که موضوع تغییر و تصویب قانون جدید در مجلس مطرح شده است؟ این قانون حلال مشکلات دفاتر است یا ایجاد کننده یک رانت قانونی برای عده ای سودجو است که سالهاست به استثمار دفاتر مشغول هستند؟ چرا نمایندگان ذینفعان و تاثیر گذاران در توسعه اصلی دفاتر و دستگاههای اصلی که مسئولیت مدیریت دفاتر با آنهاست در جلسات کمیته اداری و استخدامی و کمیسیون اجتماعی مجلس دعوت نمی شوند و اجازه حضور ندارند؟نقش کانون سراسری دفاتر پیشخوان خدمات دولت و شرکت پیشخوان خدمات ایرانیان در ایجاد این رانت چیست؟ 
قبلی بعدی
ديدگاه ها
Trackback URL:

admin
آنچه مسلم است، همانطوریکه برخی از قوانین در کشور ما درست اجرا نمی شوند، این قانون هم به هر دلیلی تاکنون درست اجرا نشده و بر اجرای ناقص آن هم نظارت کافی وجود نداشته است؛ لذا این جور به نظر می رسد که قانون ضعف دارد.
تصویب قوانین جدید در حالی که قانون وجود دارد موجب حیف و میل منابع بیت المال می شود و از نقطه نظر عقلایی جائز نیست.
ارسال شده به ۰۱:۱۲ ۱۳۹۹/۰۷/۲۳.
سيدمجتبي نصيري(admin)
قانون مصوب ضعفی ندارد و حسن و نقطه قوت آن این است کلیه امور مربوط به مدیریت دفاتر اعم از صدور مجوز فعالیت، نظارت بر عملکرد و مدیریت خدمات را در یک وزارتخانه متمرکز کرده است که هم استقلال در اجرای وظایف داشته باشد و هم پاسخگو و قابل نظارت باشد.نکته مهم این است که اجرای کامل این قانون و مصوبات مربوطه در دولت و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با منافع عده ای سودجو تعارض دارد که تلاش در تغییر قانون و متولی دفاتر دارند.
پست شده به ۰۱:۱۸ ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ در پاسخ به admin.