جستجو
سال 1400 بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها
اطلاعیه ها

خودارزیابی دفاتر پیشخوان خدمات دولت

پیرو نامه شماره 100/5241  مورخ 1400/01/31 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مقتضی است کلیه دارندگان پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ICT روستایی در اسرع وقت نسبت به تکمیل اطلاعات خودارزیابی در نشانی www.prsb.cra.ir اقدامات لازم را به عمل آورند. 

با تشکر 

روابط عمومی شرکت فناوری اطلاعات مکارم شرق ایرانیان 

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اخبار
انعقاد تفاهم نامه همکاری با شهرداری کرمانشاه

بر اساس تفاهم نامه منعقده شرکت مکارم شرق ایرانیان با شهرداری کرمانشاه در خصوص واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان خدمات دولت به زودی با هماهنگی انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان کرمانشاه، کارگروه استانی و فناوری اطلاعات شهرداری کرمانشاه خدمات مورد نظر به دفاترپیشخوان خدمات دارای شرایط در شهر کرمانشاه واگذار خواهد شد.

کد خبر ۷۰۳
انعقاد تفاهم نامه همکاري با شهرداري کرمانشاه
انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان دامپزشکی کشور

به منظور توسعه خدمات در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی، شرکت مکارم شرق ایرانیان تفاهم نامه همکاری با سازمان دامپزشکی ایران برای برونسپاری خدمات منعقد نمود. بر اساس این تفاهم نامه در مرحله اول 5 خدمت از مجموع 289 خدمت سازمان مذکور در دفاتر پیشخوان خدمات دولت به متقاضیان عرضه خواهد شد.

کد خبر ۷۰۲
انعقاد تفاهم نامه همکاري با سازمان دامپزشکي کشور
ثبت نام برای دریافت کد سجام رایگان شد

ایرنا - عضو ستاد اطلاع رسانی سهام عدالت گفت: ثبت نام افراد برای دریافت کد بورسی در سامانه سجام در سراسر کشور رایگان شده است.

مهدی نعمتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از اعلام رایگان شدن ثبت نام در سجام در همین مدت زمان بیش از ۲۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر برای دریافت کد بورسی از طریق گوشی تلفن همراه هوشمند خود اقدام کرده اند.

وی تاکید کرد: هر فردی می تواند با استفاده از گوشی هوشمند نسبت به اخذ کد بورسی برای سایر اعضای خانواده خود اقدام کند و نیاز نیست به بانک یا دفتر پیشخوان مراجعه کند.

کد خبر ۷۰۱
ثبت نام براي دريافت کد سجام رايگان شد
واگذاری نمایندگی خدمات پارسی پست به دفاتر پیشخوان خدمات دولت

قابل توجه دارندگان پروانه دفاتر پیشخوان خدمات دولت سراسر کشور

شرکت پست پیشگامان بادپا(پارسی پست) دارنده پروانه ارائه خدمات پستی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در نظر دارد در گام اول بخش قبول مرسولات پستی خود را به دفاتر پیشخوان خدمات دولت دارای شرایط واگذار نماید. لذا متقاضیان دریافت نمایندگی قبول این شرکت می توانند از تاریخ 1399/10/10 به نشانی parsipost.ir مراجعه و ثبت نام نمایند. بدیهی است فرمت قرارداد و شرایط پرداخت حق السهم برای دفاتر متقاضی از طریق پیام رسان بله یا ایمیل اعلامی در فرم ثبت نام اطلاع رسانی و ارسال خواهد شد.

معاونت توسعه بازار و عملیات پست پیشگامان بادپا

کد خبر ۶۰۱
تمدید اعتبار پروانه‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی

در پی مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، مهلت اعتبار پروانه، مجوز و گواهی‌نامه‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی تا ابتدای بهمن ماه تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، براساس مصوبه چهل و پنجمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در ابتدای آذر ماه، اعتبار تمام مجوزهای صادر شده توسط دستگاهها و نهادهای متولی صدور مجوز در کشور برای تمامی فعالیتها، کسب و کارها و مشاغل تا اول بهمن ماه ۹۹ تمدید می‌شود.

براساس این گزارش پیش از این نیز براساس مصوبه ۳۰۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به علت محدودیتهای ناشی از شیوع بیماری کرونا، مهلت قانونی برای تمدید اعتبار تمامی مجوزها، گواهی‌نامه‌ها و پروانه‌های رگولاتوری تا پایان آذر ماه ۹۹ تعیین شده بود.

در اجرای مصوبه ستاد ملی کرونا تمامی مجوزها، پروانه‌ها و گواهی صادره شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، که تاریخ اعتبار آنها در چارچوب مصوبه ۳۰۳ کمیسیون تمدید شده و یا در بازه زمانی ۳۰ آذر تا اول بهمن ۹۹ به پایان می‌رسد، تا ابتدای بهمن ماه سال جاری دارای اعتبار هستند.

17آذر ماه 1399

کد خبر ۵۰۳
تمديد اعتبار پروانه‌هاي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي
اعلام اسامی تامین کنندگان دارای مجوز به ادارات کل مناطق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

اسامی 4 شرکت دارای مجوز تامین کنندگی خدمات در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، طی نامه شماره 100/54769 مورخ 1399/08/28 مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات دولت به ادارات کل مناطق 8 گانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در استانها اعلام و به ادارات کل مناطق همکاری با شرکت های مذکوربرای توسعه خدمات در دفاترتاکید شده است.

اسامی چهار شرکت دارای مجوز از سازمان عبارتند از:

-شرکت تجارت الکترونیک فرهیختگان برتر

-شرکت پیشخوان خدمات ایرانیان

-شرکت توسعه اطلاعات و ارتباطات آتی ساز 

-شرکت فناوری اطلاعات مکارم شرق ایرانیان

کد خبر ۵۰۱
اعلام اسامي تامين کنندگان داراي مجوز به ادارات کل مناطق سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي
نتایج ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات و دفاتر ارتباطی و فناوری اطلاعات(ICT) روستایی

برای اطلاع از نتایج اینجا کلیک کنید

کد خبر ۴۰۳
نتايج ارزيابي و رتبه بندي دفاتر پيشخوان خدمات و دفاتر ارتباطي و فناوري اطلاعات(ICT) روستايي
وضعیت کیفیت اینترنت کشور

گزارش وضعیت کیفیت اینترنت کشور توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شد

برای مطالعه این گزارش مفید و جالب اینجا کلیک کنید

 

کد خبر ۴۰۲
وضعيت کيفيت اينترنت کشور
تعرفه خدمات ابلاغ شده دستگاهها به دفاتر پیشخوان منتشر شد

مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات از تعیین تعرفه ۲۵۰ خدمت دستگاههای اجرایی و ابلاغ آن به دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ICT روستایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اشاره به اینکه این خدمات از سازمان امور اداری و استخدامی کشور، شناسه خدمت دریافت کرده اند، گفت: از بین ۲۵۰ خدمت ابلاغ شده، تعرفه ۱۲۹ خدمت از سوی کارگروه تنظیم بازار سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده و تعرفه سایر خدمات نیز از سوی رگولاتوری و براساس مصوبه ۲۸۴ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعیین شده است.

وی اظهار کرد: براساس مصوبه ۲۸۹ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، از این پس، توزیع خدمات در بین دفاتر پیشخوان دولت و ICT روستایی براساس نتایج ارزیابی و رتبه بندی الکترونیکی این دفاتر در رگولاتوری انجام می شود.

حی شاد درباره دسته‌بندی و توزیع خدمات از سوی دستگاهها تصریح کرد: برخی از دستگاهها برای خدمات خود دسته بندی A,B,C یا طلایی، برنزی و نقره ای دارند و براساس معیارهای خاصی این خدمات را در بین دفاتر پیشخوان دولت توزیع می کنند. ما در حال مذاکره با دستگاههای مختلف هستیم تا معیارهای رتبه بندی شان را با شاخصهای ارزیابی و رتبه بندی رگولاتوری یکسان کنند و براساس نتایج حاصل از این رتبه بندی، خدمات در بین دفاتر پیشخوان و ICT روستایی توزیع و به مردم ارایه شود. تعرفه خدمات قابل ارایه دستگاههای اجرایی در دفاتر پیشخوان را در اینجا می توانید مشاهده کنید.99/08/14

کد خبر ۴۰۱
تعرفه خدمات ابلاغ شده دستگاهها به دفاتر پيشخوان منتشر شد
دیوان عدالت اداری حکم داد؛ ابطال تعیین تعرفه دفاتر پیشخوان بدون تصویب کمیسیون تنظیم مقررات

به گزارش خبرنگار مهر با شکایت سازمان بازرسی کل کشور موضوع ابطال نامه شماره ۳۸۶۶۵؍۹۶؍۳۷۰-۱۱؍۹؍۱۳۹۶ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان (وزارت صنعت، معدن و تجارت) با موضوع تعرفه خدمات دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی کشور در دیوان عدالت بررسی شد.

در گردش کار این پرونده آمده است که سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان به موجب نامه شماره ۳۸۶۶۵؍۹۶؍۳۷۰-۱۱؍۹؍۱۳۹۶ اقدام به تعیین و ابلاغ تعرفه خدمات دفاتر پیشخوان خدمات دولت الکترونیک در سال ۱۳۹۶ نموده است در حالی که:

۱- مطابق بند (پ) ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران (از ابتدای سال ۱۳۹۶ زمان آغاز برنامه ششم توسعه) تعرفه ارائه پیشخوان خدمات دولت الکترونیک باید به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برسد.

۲- ادله قانونی اقدام فوق طی نامه شماره ۲۰۴۱۱۵؍۵۱۱-۲۵؍۸؍۱۳۹۸ از آقای تابش رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان استعلام گردید که ایشان در نامه شماره ۲۷۵۴؍۱؍۳۷۰؍ م -۱۷؍۹؍۱۳۹۸ با استناد به تبصره ۳ ماده واحده قانون اصلاح تعزیرات حکومتی و اختیار دولت در اصلاح تصمیمات مراجع قیمت گذاری، اقدام فوق را در چارچوب هجدهمین مصوبه ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها ابلاغی به شماره ۴۸۰۲۱-۱۶؍۴؍۱۳۹۴ دانسته و ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها و سازمان حمایت را به عنوان مراجع دارای صلاحیت در تعیین قیمت کالاها و خدمات مورد اشاره در سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ برشمرده است.

اولاً- تعیین و ابلاغ تعرفه‌های دفاتر پیشخوان به واسطه نامه شماره ۳۸۶۶۵؍۹۶؍۳۷۰ رئیس وقت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در تاریخ ۱۱؍۹؍۱۳۹۶ اتفاق افتاده است که بعد از سال‌های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ بوده و از ابتدای سال ۱۳۹۶ و با شروع برنامه ششم توسعه به صراحت بند (پ) ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه تعرفه ارائه پیشخوان خدمات مزبور باید به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برسد.

ثانیاً: - از متن نامه شماره ۳۸۶۶۵؍۹۶؍۳۷۰-۱۱؍۹؍۱۳۹۶ چنین مستفاد می‌شود که درخواست طرح شده از سوی «کانون انجمن‌های کارفرمایی دفاتر پیشخوان خدمات دولت» به عنوان یک نهاد غیردولتی منجر به تعیین و ابلاغ تعرفه‌های دفاتر پیشخوان توسط سازمان حمایت شده است، مطابق پاسخ سازمان یاد شده «کلیه خدماتی که حسب قانون، تعیین نرخ آنها به کمیسیون، شورا یا یکی از دستگاه‌های اجرایی دولتی محول شده است می‌بایست بر اساس فرآیند ابلاغی مصوبه ۴۸۰۲۱-۱۶؍۴؍۱۳۹۴ تعیین قیمت گردند» در حالی که اساساً کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص خدمات دفاتر پیشخوان در آن زمان نرخی تعیین نکرده است که در چارچوب مصوبه ۴۸۰۲۱-۱۶؍۴؍۱۳۹۴ و منبعث از تبصره ۳ ماده واحده قانون اصلاح تعزیرات حکومتی، توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مورد بررسی قرار گرفته و با افزایش ۶ درصدی مواجه شود. لذا اقدام سازمان مزبور در تعیین تعرفه‌های یاد شده از چارچوب مصوبه مورد اشاره نیز خارج است.

بنا به مراتب تعیین و ابلاغ تعرفه خدمات دفاتر پیشخوان خدمات دولت به موجب نامه شماره ۳۸۶۶۵؍۹۶؍۳۷۰-۱۱؍۹؍۱۳۹۶ سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برای سال ۱۳۹۶ مغایر با بند (پ) ماده ۶۷ قانون برنامه ششم توسعه و خارج از حدود اختیارات سازمان موصوف بوده و ابطال آن (به صورت فوق العاده و خارج از نوبت) با لحاظ ماده ۱۳ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری در هیأت عمومی آن دیوان مورد تقاضا است.

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در تاریخ ۱؍۷؍۱۳۹۹ با حضور معاونین دیوان عدالت اداری و رؤسا و مستشاران و دادرسان شعب دیوان تشکیل شد و پس از بحث و بررسی با اکثریت آرا به صدور رأی مبادرت کرده است.

کد خبر ۳۰۲
ديوان عدالت اداري حکم داد؛ ابطال تعيين تعرفه دفاتر پيشخوان بدون تصويب کميسيون تنظيم مقررات